• Do realizacji Międzynarodowego Projektu " Z kulturą mi do twarzy" w Samorządowym Przedszkolu w Bielsku przystąpiły grupy: " Słoneczka"; Iskierki", "Motylki", "Krasnale", "Żabki" i "Pszczółki". Poszczególne grupy realizowały swoje zadania:

MODUŁ I - W KRANIE MUZ.

1. "W magicznym świecie dźwięków" - poznawanie instrumentów muzycznych, ich wyglądu i brzmienia podczas zajęć;

Grupa "Pszczółki"

Grupa " Słoneczka"

2. "Spotkanie z muzyką" - zaproszenie do placówki muzyków, zespołów muzycznych. Grupa "Pszczółki " i "Żabki" zaprosiły do przedszkola Zespół Orkiestry Strażackiej, którzy dali super pokaz swoich umiejętności.

4. "Wśród nocnej ciszy" - zorganizowanie koncertu kolęd i pasterałek dla rodziców. W naszym przedszkolu przygotowaliśmy koncert online z powodu pandemii. Udział w tym koncercie wzięły udział wszystkie grupy oraz zaprzyjaźnione przedszkola.

6. "Tanecznym krokiem" - przygotowanie układu tanecznego do muzyki klasycznej , filmowej. W tym zadaniu wykazała się grupa "Iskierki".

10. "Mistrzowie pędzla" - zapoznanie z dziełami wybitnych malarzy  w różnoraki sposób, np. stworznie "żywego obrazu".

13. " Świętujemy Dzień Teatru" - przygotowanie dla innych grup.

15. "Dawno, dawno temu, za górami , za lasami..." - napisanie w grupie krótkiej opowieści i zilustrowanie jej w formie książki.

18. "U nas najlepiej: - przygotowanie spotu reklamowego reklamującego własną placówkę.

MODUŁ II. - TU JEST MOJE MIEJSCE

1. "Piękno tradycji" - przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat tradycji swojego regionu.

2."Warsztaty ludowe" - zorganizowanie warsztatów ludowych. Grupa "Iskierki" pokazały swoje zdolności manualne.

7. "Moje miasto - moja duma" - zapoznanie z historią  (herbem naszej miejscowości), ciekawe miejsca .

8. "Dzień wspomień i zadumy" - wyjście na cmentarz, zapalenie zniczy na grobach oraz szacunek dla zmarłych.

10. "Pejzaże Polski" - zorganizowanie konkursu plastycznego  oraz wystawa prac.

12."Do hymnu!" - przygotowanie uroczystości patriotycznych z okazji świąt państwowych.

MODUŁ III - KOCHAM , LUBIĘ, SZANUJĘ

1. "Kodeks dobrego zachowania" - ustalenie zasad panujących w grupie.

3. "Siła bajek" - czytanie literatury uwrażliwiającej dzieci, rozbudzającej empatię.

4. "Bez barier" - zorganizowanie w placówce spotkania z osobą niepełnosprawną w celu integracji oraz uwrażliwienia dzieci na potrzeby tych osób.

10. "Kochamy babcie i dziadków"- przygotowanie występu dla dziadków .

17. "Kupon na dobry dzień " - wykonanie kuponów na przyjemność dla rodziców.

20. "Nie ma dzieci, są ludzie" - obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka ( 20 listopad). Zapoznanie z konwencją praw dziecka i przybliżenie sylwetki Janusza Korczaka.

MODUŁ IV - KULTURY ŚWIATA

2. "Chiński wachlarz" - wykonanie z papieru wachlarzy i ozdobienie ich według własnego pomysłu.

4."Sałatka grecka" - zajęcia kulinarne.

5. "Olimpiada sportowa" - zorganizowanie zawodów sportowych, przybliżenir idei olimpiady greckiej.

7."Mali i duzi architekci" - konstruowanie z dostępnych materiałów  budowli na wzór słynnych zabytków znajdujących się we Włoszech.

9. " Piasek pustyni" - rysowanie na piasku - ćwiczenia grafomotoryczne.