• 21.10.2021 "Święto drzewa" w przedszkolu

• Nowa galeria 21.10.2021 "Święto drzewa" została dodana do albumu fotograficznego

W tym roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Święto drzewa”. Jest to ogólnopolska akcja ekologiczna Klubu Gaja i Lasów Państwowych .W naszej placówce odbyło się szereg działań edukacyjnych, mających na celu kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci . Przedszkolaki własnoręcznie ozdobiły, zakupione przez rodziców ,domki dla owadów i przy pomocy Pana konserwatora umieściły na drzewach . Na terenie przedszkola posadziliśmy sadzonki drzew miododajnych – pozyskanych z Nadleśnictwa w Płocku.

W dniu 21.10.2021 roku dzieci brały udział w grze tropiącej, w terenie i poszukiwały skarbów Pani Jesieni- koszyków wypełnionych słodyczami i owocami. Następnie wszyscy udali się do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku, gdzie czekało na dzieci mnóstwo atrakcji . Na początku dziećmi zajęła się animatorka p. Marta Jarosińska. Przy muzyce odbywały się zabawy i konkurencje sportowe. Brali w nich również udział rodzice. Dzieci miały mnóstwo frajdy. Wspaniałą atrakcją były dla nich również pokazy wozów strażackich i rozmowy ze strażakami. Dzięki Straży z Eko –Orlen, przedszkolaki przyswajały sobie wiedzę z zakresu pierwszej pomocy a chętni mogli przećwiczyć udzielanie tej pomocy na fantomach.

W podziękowaniu za wieloletnią współpracę i życzliwość przedszkole podarowało strażakom drzewo, które wspólnie, uroczyście posadzono przed siedzibą straży. Umieszczono również tabliczkę upamiętniającą.Na koniec odbył się poczęstunek – kiełbaski z grilla, frytki, słodycze.

Ta wspaniała zabawa mogła się odbyć dzięki wielu, życzliwym ludziom i ich zaangażowaniu za co składamy ogromne podziękowania. Dziękujemy Radzie Rodziców za finansowe wsparcie, które pozwoliło na zakup domków dla owadów oaz opłacenie animatora. Szczególne podziękowania składamy rodzicom z grupy "Iskierek"; Państwu Raćkowskim, Państwu Tobiasz, Państwu Błaszczakom, Państwu Kałach z grupy „Motylki”, których wkład był ogromny na każdym etapie: w przygotowaniach, podczas imprezy i po. Dzięki nim pozyskano również sponsorów. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomagali w dniu imprezy a także Panu Zygmuntowi Kraśniewskiemu za pomoc w przygotowaniu podchodów.

Dziękujemy sponsorom:

• Pani Marcie Jarosińskiej,
            • Masarni” Staropolska strzecha”
            • JBB BałdygaPani Monice Rackiej
            • „Starej Pączkarni”
            • Pani Martynie Mokszan
            • Piekarni Grahamka
            • Hurtowni owoców Ecuador
            • Nadleśnictwu Płock
            • OSP Bielsk
            • OSP Ciachcin
            • Orlen Eko
            • Panu Piotrowi Kujawa
            • PSP- Panu Krzysztofowi Maciejewskiemu.

Organizatorki:

A. Klepczyńska