•

Zajęcia dodatkowe z języka angielskiego odbywają się w ramach realizacji podstawy programowej. Zgodnie z wpisem na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki:
          „Ministerstwo Edukacji i Nauki  informuje, że zajęcia dodatkowe w przedszkolach – zarówno obecnie jak i przed wprowadzeniem zmian w ustawie o systemie oświaty – trwają dla dzieci młodszych około 15 minut, a dla dzieci starszych maksymalnie 30 minut. Dla najmłodszych dzieci nie mogą być one dłuższe, ponieważ muszą być dostosowane do możliwości percepcyjnych przedszkolaków. „Badania psychologiczne potwierdzają, że dziecko w tym wieku może skupić się maksymalnie przez 30 minut” – mówi psycholog dziecięcy, dr Magdalena Śniegulska ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.”

Zajęcia z języka angielskiego odbywają się zgodnie z  Program przygotowania dzieci w wieku przedszkolnym
          do posługiwania się językiem angielskim", Wyd. "Nowa Era", aut. Dorota Sikora-Banasik, Ewelina Wilkos

Nadrzędnym celem nauczania języka angielskiego dzieci w wieku 3-6lat jest uwrażliwienie na język angielski i doświadczenie przez nie tego języka. Uwzględniając aktualne i przyszłe potrzeby językowe i wychowawcze dziecka 3-6 -letniego program wyróżnia takie cele, jak:

• Budzenie zaciekawienia językiem angielskim poprzez osłuchanie dzieci z tym językiem
          • Tworzenie sytuacji doskonalących pamięć ( uczenie się słownictwa)
          • Pogłębianie wiedzy o otaczającym świecie poprzez zainteresowanie kulturą i obyczajami krajów anglojęzycznych
          • Motywowanie do nauki języka angielskiego poprzez wzbudzanie poczucia sukcesu i akceptacji oraz bezpieczeństwa ( pozytywne ocenianie, dostosowanie sposobu nauczania do aktywności dziecka)
          • Wdrażanie do pracy w grupie w trakcie gier i zabaw
          • Rozwijanie postawy akceptacji, tolerancji wobec innych kultur
          • Rozwijanie sylwetki społecznej dziecka, uczucia przyjaźni ( w trackie oceniania bohaterów bajek, gier i zabaw, pracy w grupach)
          • Zaznajomienie z możliwością użycia komputera i Internetu w celu uczenia się języka

Metody pracy z dziećmi na języku angielskim: Metoda Bezpośrednia, Metoda Total Physical Response (TPR) oraz techniki nauczania: Gry i zabawy językowe – nauka poprzez zabawę, Nauka poprzez piosenkę i rymowankę, Techniki teatralne, Techniki multimedialne, Internet i programy komputerowe.
          Zajęcia z języka angielskiego są podzielone grupami przedszkolnymi.

ROZKŁAD ZAJĘĆ DODATKOWYCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W POSZCZEGÓLNYCH GRUPACH WIEKOWYCH  W ROKU SZKOLNYM 2023/2024:

GRUPA 3latki "Żabki" (wychowawca: p. Joanna Rozkosz):

• zajęcia prowadzone w ramach pensum nauczyciela

GRUPA 4latki "Misie" (wychowawca: p. Beata Tyburczy):

• wtorki     10:15-10:30
          • piątki       12:45-13:00

GRUPA 3-4-5latki "Iskierki" (wychowawca: p. Agnieszka Klepczyńska)

• wtorki     9:30-10:00  (5latki)    10:00-10:15 (3-4latki)
          • piątki      12:00-12:30 (5latki)   12:30-12:45 (3-4latki)

GRUPA 5latki "Słoneczka" (wychowawca: p. Małgorzata Spadło)

• wtorki   9:00-9:30
          • piątki    11:30-12:00