• Płatności

• DROGI RODZICU! :)

Oto zasady płatności za przedszkole w roku szkolnym 2023/2024:

1. Rodzice/opiekunowie prawni ponoszą opłaty za :

1) świadczenia wychowawczo – dydaktyczno – opiekuńcze przekraczające bezpłatny 5 godzinny wymiar,  zgodnie z Uchwałą Nr 200/xxx/2013 Rady Gminy Bielsk z dnia 27 września 2013r  w sprawie opłat za świadczenia w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych w wysokości 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w Przedszkolu  - W związku z nowelizacją ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw, od 1 stycznia 2017 roku zniesiona została możliwość pobierania przez organ prowadzący opłat za pobyt dziecka w wieku 6 lat w publicznej placówce wychowania przedszkolnego. Ma to związek z tym, że sześcioletni uczniowie uczęszczający do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego objęci są subwencją oświatową.

2)wyżywienie, którego wysokość za poszczególne posiłki ustala dyrektor w  porozumieniu z organem prowadzącym i wynosi :

• 11,50 zł-    śniadanie + obiad,
          • 15,00 zł-   śniadanie + obiad + podwieczorek.

2. Miesięczna opłata za świadczenia wychowawczo – dydaktyczno – opiekuńcze stanowi iloczyn stawki godzinowej  i ilości godzin i dni roboczych. Naliczona opłata będzie skorygowana po zakończonym miesiącu zgodnie z odczytami zaewidencjonowanymi w czytniku. Płatność ta wnoszona jest z dołu do 10 dnia każdego miesiąca.

3. Miesięczna opłata za wyżywienie stanowi iloczyn stawki żywieniowej i dni roboczych w miesiącu. Naliczona opłata będzie skorygowana po zakończonym miesiącu zgodnie z ilością dni obecności dziecka w przedszkolu. Płatność ta wnoszone jest z dołu do 10 dnia każdego miesiąca.

4. Wszystkie płatności dokonywane są transakcją bezgotówkową na rachunek:

Samorządowe Przedszkole w Bielsku

09-230 Bielsk, ul. Płocka 19

Nr rachunku: 19 9011 0005 2310 0195 2000 0041

Tytułem: ………………….. (imię i nazwisko dziecka), opłata za miesiąc ………….. 20… r.

5. Za zwłokę we wnoszeniu opłat naliczane są odsetki  za opóźnienie .

6. Zmiana liczby zadeklarowanej ilości godzin i zadeklarowanej ilości posiłków może następować od 1-go dnia następnego miesiąca po zawarciu pisemnego aneksu do niniejszej umowy.

8. Naliczanie opłat za pobyt dziecka w Przedszkolu jest realizowane z wykorzystaniem systemu elektronicznej ewidencji obecności i rozliczania czasu pobytu dzieci w Przedszkolu.

9. Istnieje możliwość udostępnienia rodzicom/ opiekunom prawnym podglądu informacji o naliczonych opłatach z tytułu zawartych umów o świadczeniu usług przez przedszkole na portalu WIZJA-NET. Logowanie do portalu odbywa się pod adresem:

10. W celu wygenerowania indywidualnego loginu i hasła  przez Portal WIZJA-NET, konieczne jest podanie przez rodzica/ opiekuna prawnego adresu poczty elektronicznej podczas podpsiywania umowy z przedszkolem . Podanie adresu poczty elektronicznej jest jednoznaczne z akceptacją warunków korzystania z Portalu.

ZASADY KORZYSTANIA Z CZYTNIKA:

1. Do każdego dziecka przypisana jest jedna indywidualna karta zbliżeniowa, którą Rodzice/ opiekunowie prawni otrzymują nieodpłatnie. Karta podlega zwrotowi z chwilą wygaśnięcia lub rozwiązania umowy w sprawie korzystania z usług Przedszkola. W przypadku zniszczenia lub zagubienia karty Rodzice/ opiekunowie prawni ponoszą koszty jej utracenia.

2. Rodzice/ opiekunowie prawni rejestrują wejście dziecka z chwilą przyprowadzenia dziecka do Przedszkola oraz wyjście z chwilą jego odebrania, poprzez przyłożenie karty zbliżeniowej do czytnika, umieszczonego przy wejściu do Przedszkola lub wpisanie właściwego dla dziecka kodu na ekranie czytnika. System automatycznie rejestruje godzinę, o której dziecko weszło do lub wyszło z Przedszkola.

3. Zarejestrowane informacje trafiają do oprogramowania, które zlicza czas pobytu dziecka w Przedszkolu. Pracownicy Przedszkola otrzymują raport, w którym uwzględniona jest liczba godzin, w jakich dziecko przebywało w placówce.

4. Brak elektronicznego zarejestrowania wejścia lub wyjścia dziecka, wiąże się z naliczeniem odpłatności za dany dzień wg maksymalnej liczby godzin płatnych za pobyt w Przedszkolu.

5. Jeżeli osoba przyprowadzająca dziecko do Przedszkola nie zarejestruje czasu wejścia dziecka, opłata za pobyt dziecka w tym dniu w systemie  będzie naliczana od godziny otwarcia Przedszkola, tj. od godziny 6:45.

6. Jeżeli osoba odbierająca dziecko nie zarejestruje czasu wyjścia z Przedszkola, opłata za pobyt dziecka w tym dniu będzie naliczana do godziny zamknięcia Przedszkola, tj. do godziny 16.15.

7. Obowiązkiem rodzica jest deklarowanie nieobecności dziecka w przedszkolu najpóźniej do godziny 21:00 dnia poprzedniego, poprzez dziennik elektroniczny VULCAN.