• Kółko artystyczne "Utlentowane Żabki" dla dzieci zdolnych w grupie "Żabek"

Twórczość dziecka, zarówno plastyczna jak i muzyczna są jednymi z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Dzięki sztuce dziecko nie tylko pobudza i wyraża swoje myśli i emocje ale również zaspakaja potrzebę ekspresji. Jednym z wielu zadań przedszkola jest stymulowanie rozwoju takich zdolności dzieci, dzięki którym kształtują one swoją osobowość, zwiększając tym samym szansę powodzenia w szkole i w życiu. Przedszkole ma stworzyć dzieciom warunki, w których znajdą odwagę, aby podjąć wyzwania i wykorzystać własne możliwości oraz zdolności, uczyć wiary we własne siły jak również starać się usuwać zahamowania, poczucie niepewności.

Realizacja zajęć koła artystycznego z pewnością przyczyni się do rozwoju uzdolnień dzieci, umożliwi mu aktywne poznawanie świata zgodnie z jego potrzebami, zainteresowaniami i dążeniami.

Cel główny zajęć:

• Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci oraz ich wrodzonych możliwości twórczych poprzez różnorodne działania plastyczne.

Zajęcia odbywają się co drugi tydzień zgodnie z planem.   Osobą prowadzącą jest nauczyciel Samorządowego Przedszkola  w Bielsku- Joanna Rozkosz, wychowawca grupy „Żabek".