• Regulamin korzystania z e-dziennika

• REGULAMIN KORZYSTANIA Z DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO „Vulcan UONET+” PRZEZ RODZICÓW W SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU W BIELSKU

1. Każdy rodzic/prawny opiekun dziecka na początku roku szkolnego- podczas zebrania z rodzicami, po uprzednim podaniu adresu mailowego, otrzymuje informację na temat sposobu logowania się do dziennika elektronicznego „VULCAN UONET+”.
          2. Fakt otrzymania dostępu do danych zawartych w dzienniku elektronicznym, rodzic zobowiązany jest potwierdzić własnoręcznym podpisem podczas pierwszego zebrania z wychowawcą.
          3. Hasło do konta rodzica/ opiekuna prawnego powinno być zmienianie co 30 dni. Hasło musi się składać z co najmniej 6 znaków i być kombinacją liter i cyfr.
          4. Hasło umożliwiające dostęp do zasobów dziennika elektronicznego każdy użytkownik utrzymuje w tajemnicy, również po upływie ich ważności.
          5. Konta rodziców/prawnych opiekunów są niezależne, dają one możliwość:
          • wglądu do zapisów frekwencji;
          • zgłoszenia nieobecności dziecka w danym dniu;
          • wglądu do ogłoszeń przedszkolnych,
          • otrzymywania powiadomień o nowych wiadomościach drogą mailową,
          • dostępu do danych zawartych w dzienniku poprzez interfejs mobilny w telefonach komórkowych,
          • komunikowania się ze wszystkimi nauczycielami, pedagogiem, psychologiem oraz dyrekcją przedszkola.
          1. Rodzic ma obowiązek samodzielnie zapoznać się z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w funkcji „pomoc” .
          2. Rodzic/prawny opiekun osobiście odpowiada za swoje konto w dzienniku elektronicznym przedszkola i ma obowiązek nieudostępniania go innym nieupoważnionym osobom.
          3. Rodzic/prawny opiekun ma obowiązek systematycznego sprawdzania działu Informacje i wiadomości.
          4. Rodzic/prawny opiekun ma obowiązek systematycznego usprawiedliwiania nieobecności dziecka w terminach określonych w porozumieniu w sprawie korzystania z usług  Samorządowego Przedszkola w Bielsku.
          5. Rodzic/prawny opiekun jest zobowiązany do udzielania odpowiedzi na wszystkie wiadomości, jakie otrzymuje od nauczycieli i innych pracowników przedszkola.
          6. Uprawnienia przypisane użytkownikom mogą zostać zmienione przez administratora przedszkolnego  dziennika elektronicznego.

Link do strony internetowej dziennik: dziennik VULCAN uonet+