• SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI  OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU "ZABAWY SZTUKĄ".

" Żabki" i "Motylki" z Samorządowego Przedszkola w Bielsku  ,  przystąpiły pierwszy raz do projektu. Zadania do wykonania cieszyły się zainteresowaniem dzieci, jak i rodziców. Rozwijały swoje zainteresowania i zdolności.

Wykonały następujące zadania:

1. "Festiwal Twórczości" - w15.09.21 r obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki,  zainspirowani opowieścią Vashti dzieci  wykonały swoje prace , tworząc Galerię Sztuki. Grupa "Motylki" wykonała układ taneczny . Dzieci obejrzały film z lektorem, przygotowały kropkową rewię mody. Bawiły się w kolorowe kodowanie. Bawiły się w gry kropkowe.

2."Google Arts and Culture" - aplikacja mobilna może przybliżyć w atrakcyjny sposób świat sztuki . Z tego cyklu grupa "Żabki" wykonała wszystkie zadania.

• Art Filter - filtry oparete na artefaktach z muzeów,
        • Art Transfer - zdjęcia przekształcane są na wzór znanego dziełs sztuki.
        • Art Selfie- podstawie Twojego zdjecia zostaną wykorzystane portrety z podobiznami.
        • Art Projeector - rozszerzona rzeczywistość przeniesie was w nowy wymiar.
        • Collor Pallete - aplikacja wyszuka dzieło sztuki o zbliżonej kolorystyce do waszej sali, przedmiotów.

3. "Kartonowe muzeum" - wykonała grupa "Żabki".

4."Drzewo życia" - z okazji Dnia Drzewa grupa "Motylki" zainspirowana obrazem Gustava Klimta. Dzieci posadziły swoje dzrewo. wykonały rysunek techniką frottage, stworzyły dzieło z użyciem darów jesieni.

5. "Matematyka w obrazach" - inspirowane twórczością Jasper Johns stworzyły nie tylko obrazy malowane. Przy tym zadaniu świetnie się bawiły.

6. "Obrazy malowane na mleku"

7."Żywy obraz"

8. "Edukacja przez ruch D.Dziamskiej

9. "W roli rzeźbiarza"

10. Zadania dodatkowe: "Graffitti jako forma sztuki"

wykonały  z użyciem kalki i wyciętych elementów - technika kalkografi.

zabawy z mąką i gumowymi zwierzątkami.

Wszystkie zadania były fantastyczne i dały dzieciom dużą sfatysfakcje z jej wykonania, bardzo zainteresowały się sztuką.

Chętnie korzystaliśmy z orginalnych pomysłów